ДОДАТКОВІ ОСВІТНІ ПОСЛУГИ

в закладі ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

/Files/images/lineechka-75.gif

В Законі України «Про дошкільну освіту» визначено, що додаткові освітні послуги вводяться за згодою батьків дитини, на основі угоди між батьками та закладом дошкільної освіти та у межах гранично допустимого навантаження дитини. Оволодіння над програмовими завданнями в системі дошкільної освіти дає можливість кожній дитині розширити свої знання в тій чи іншій галузі, розвинути природні здібності, нахили.

В закладі дошкільної освіти протягом навчального року організовано 12 груп з наданням додаткових освітніх послуг, це - молодші групи, середні групи, старші групи. Надаються додаткові освітні послуги з «Хореографії» (керівники Коваль Аліна Вікторівна, Дияк Ірина Йосипівна), «Англійської мови» (керівник Ісаєнко Аліна Русланівна), «Розвитку мовленнєвих та інтелектуальних здібностей» (керівник Шатковська Зоя Володимирівна), "Розвитку сенсорних та інтелектуальних здібностей" (керівник Лукасік Оксана Михайлівна). Чітко дотримується нормативно-правове забезпечення надання додаткових освітніх послуг через накази по закладу дошкільної освіти, підписання угод з батьками, педагогами, формування економічних основ забезпечення функціонування груп, матеріально-технічної бази.

Додаткові освітні послуги здійснюються за парціальними програмами, рекомендованими Міністерством освіти та науки України та програмами, схваленими Хмельницьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти:

· «Впевнений старт», програма розвитку дітей старшого дошкільного віку (авт. кол. Андрієтті О.О., Голубович О.П. та ін.);
· «Соняшник», комплексна програма розвитку, навчання і виховання дітей дошкільного віку (авт. Калуська Л. В.);
· «Радість творчості», програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку (авт.: Борщ Р. М., Самойлик Д. В.);
· «Граючись вчимося. Англійська мова», програма для дітей старшого дошкільного віку, методичні рекомендації (авт.: Гунько С., Гусак Л., Лещенко З.).

В групах з наданням додаткових освітніх послуг працюють керівник гуртка з англійської мови, керівник гуртка з розвитку сенсорних та інтелектуальних здібностей, керівник гуртка з хореографії, керівник гуртка з розвитку мовленнєвих та інтелектуальних здібностей. Заняття з «Хореографії», «Англійської мови» проводяться в усіх групах один-два рази на тиждень. Заняття з «Розвитку сенсорних здібностей» проводяться в молодших групах один-два рази на тиждень. Заняття з «Розвитку мовленнєвих та інтелектуальних здібностей» проводяться в середніх та старших групах два рази на тиждень.

Під час занять орієнтація йде на зону найближчого розвитку. Розвивальне, індивідуально орієнтоване навчання проводиться фронтально або по підгрупах, залежно від змісту, завдань, складності, об’єктивної потреби; має визначений час, місце, обладнання, наочність.

Розклад занять складено без порушень послідовності і тривалості обов’язкових режимних процесів (прийом їжі, прогулянка на свіжому повітрі та сон),у межах гранично допустимого навантаження дитини.

На кінець навчального року (в травні місяці) керівники гуртків, що надають додаткові освітні послуги, визначають компетентність дітей відповідно до програмових вимог. Питання результативності надання додаткових освітніх послуг заслуховуються на засіданні педагогічної ради закладу в травні місяці.

Методична роботи з педагогами, які надають додаткові освітні послуги, визначена у річному плані роботи закладу дошкільної освіти та річному плані роботи по наданню додаткових освітніх послуг і включає надання практичної допомоги в підготовці та проведенні освітнього процесу з дітьми, забезпечення методичної підтримки щодо реалізації педагогічних ініціатив, інформування про нормативні документи в галузі дошкільної освіти, систематичний аналіз освітнього процесу, динаміки змін у розвитку дітей, професійної компетентності педагогів.

В методичному кабінеті створено фонд нормативно-правових, інструктивно-методичних документів, методичної літератури, методичних рекомендацій, оформлено інформаційні теки щодо організації додаткових освітніх послуг.